Burhaniyeli gençler Voleybolda Balıkesir’i temsil edecekler

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Celal Toraman Anadolu Lisesi, Okul Sporları Federasyonunun düzenlemiş olduğu 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Voleybol Genç Erkekler müsabakalarında yarı final müsabakalarına katılma hakkını kazandı.
İlk önce Körfez ve Balıkesir genelinde karşılaştığı tüm okulları yenerek Balıkesir birinciliğini elde eden ekip, Burhaniye ve Balıkesir’i gruplarda temsil etme hakkını kazandı.

8-11 Şubat tarihlerinde gerçekleşen grup müsabakalarında 1. gün Kocaeli temsilcisini, 2. gün Çanakkale temsilcisini, 3. günde Kırklareli temsilcisini yenerek turnuvayı birincilikle tamamlayan Burhaniyeli gençler, Türkiye genelinde son 32 okul arasına kalarak yarı finallere katılma hakkını elde etti. Okulun Beden Eğitimi öğretmenleri Tekin Tibukoğlu ve Seyhan Erden, yarı final maçları için iyi bir şekilde hazırlanacaklarını kaydederken, Okul Müdürü Mehmet Arslan’da başarılı öğrencileri ve beden eğitimi öğretmenlerini kutladı. Müdür Arslan, ”Başta sporcu öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyorum. Burhaniye’mizi ve Balıkesir’imizi yarı final müsabakalarında da en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Hepsine başarılar diliyorum” dedi.

İHA

Kaynak: FANATiK.COM.TR