Uzun bir süre sonra Türkiye’ye gelen Fenerbahçe efsanesi Alex de Souza basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi ve önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe efsanesi Alex de Souza derbi maçı izlemek için geldiği Türkiye’de bugün basın toplantısı düzenledi. Brezilyalı eski futbolcu önemli açıklamalarda bulundu.

Derbi izlemek istedim

Buraya kardeşimle birlikte geldim. Abi-kardeş olarak heykelin olduğu yerde fotoğraf çektirmek güzel bir histi. İstanbul’a bayılıyorum. Buraya gelmek kadar doğal bir şey yok şu an. Kardeşimle birlikte derbi izlemek istedim. Kendisi daha önce burada erkenden derbi havasına girmemişti.

Alex neden geldi?

Fenerbahçe’de yaklaşmakta olan bir seçim süreci var. Beni de bunun bir parçası olarak göstermeye çalışıyorlar. Ama benim bir oy hakkım bile yok. Buraya dostlarımla hasret gidermeye ve derbi izlemeye geldim. Ali Koç ile henüz görüşmedim. İnanın maçı nerede izleyeceğimi ben de bilmiyorum. Onun locasında izleyecek olsam bunu sizden saklamam. Ali Koç ile en son 2015 yılında Bursaspor maçı için geldiğimde 5-10 dakika konuşmuştuk.

Derbi yorumu

Aykut Kocaman hakkındaki görüşlerimi kitabımda yazdım, okuduysanız biliyorsunuzdur. Burada tekrar anlatmanın gereği yok. Üzerimdeki herhangi bir tişörttü. Hangi dünyada yaşadığınızı merak ediyorum. Herhangi bir mesaj yoktu. Derbiyi bizim kazanmamızı umuyorum.

Talisca – Giuliano karşılaştırması

Bu tür karşılaşmalara aşinayım. Burada olduğum süreçte de böyleydi. Bu özellikle sonradan gelenler için haksızlık diye düşünüyorum. Diego da benimle karşılaştırıldı, Diego’ya haksızlık edildi. Giuliano için de sabredilmesi lazım. 8 senelik kariyeri olmuş biriyle, yeni gelmiş birini kıyaslamak, yeni gelene haksızlık olur. Giuliano’ya zaman tanınması lazım

Kaynak: FANATiK.COM.TR

Paylaş
Türkiye'nin Sosyal Spor Platformu.