“TUDOR PROJESİ TUTAR MI?”

Üç kupa kazanarak Galatasaray’da unutulmazlar arasına adını altın harflerle yazdıran Hamza Hamzaoğlu’nu gönderip, araya bir Mustafa Denizli sıkıştırıp sonrasında gelişim liginin başına getirilen Hollandalı teknik adamı A takıma çıkartan yönetim!

Başlamadan belli olan bir son…

Önce Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’ne katılamayacak olmasından dolayı verilen bir karar olarak yorumladım Riekerink’in gelişini.Sonra Dünya Kupası döneminde Hamza Hamzaoğlu’nun Sneijder için yaptığı yorumu
“acaba bir intikamı mı?” diye düşünmeye başladım. Belki de paranoyak bir düşünceye kapıldım.

İlk başlarda alınan galibiyetlerle sosyal medyadan teknik adama “Riekerink Bey diyeceksiniz” sloganları yükseliyordu. Fakat sürpriz mağlubiyetler, Türkiye Kupası’nda çizilen başarısız grafik bardağı fazlasıyla doldurmuştu. Nitekim Kayserispor mağlubiyetiyle Riekerink seneryosu acı bir vedayla sonlandı.

Riekerink Bye…

Hollandalının yerine gelecek aday çoktan belliydi. Zaten Galatasaray yönetimi bu konuda çok da deneyimliydi(!) Hamza Hamzaoğlu’nun gidişi, Denizli’nin gelişi sonra bin bir dümenle gönderilmesi, tez konusu olurdu… Igor Tudor da bu anlamda kolay bir projeydi ve birkaç telefonla bitirilmişti. O heyecanlı ve umutluydu. Beden eğitim öğretmeni Riekrink Bey’in tam aksine coşkuluydu…

Rüzgar gibi geçen dönemde, Terim, Mancini, Prandelli, Hamzaoğlu ve Riekerink’ten sonra teknik direktörlük koltuğu şimdi Igor Tudor’a emanet. İlk sınavını Çaykur Rizespor karşısında 2 puan kaybederek veren Tudor, Beşiktaş derbisinden ne sonuçla çıkacak?

Bakalım Dursun Başkan’ın Tudor projesi ne kadar uzun soluklu olacak?