TÜRKİYE’NİN GURURU OLMAYA DEVAM EDİYOR

TÜRKİYE’NİN GURURU OLMAYA DEVAM EDİYOR

0
1670

Adı Ayşenur Topal. 16 Nisan 1996 doğumlu. İstanbul’un Güngören ilçesinde dünyaya geldi.

 2

Aslında spora başlama nedeni biraz ilginç… Doğumu ile birlikte tutulduğu hastalıklar onun bir türlü yakasını bırakmadı. 10’lu yaşlarına geldiği vakit doktorunun tavsiyesi üzerine çivi çiviyi söker mantığı ve ailesinin desteği ile spora başlamaya karar veriyordu.

Babası taekwondo yapmasını istiyor ve ona göre bir salon arıyor fakat evin yakınlarında bir salon bulamıyordu. Malum her yazın birde kışı vardı. Gidip gelmesi zorluk çıkarmamalıydı. Tüm bu etkenler bir araya geldiğinde eve en yakın spor salonunda Kick Boks dersleri veriliyordu. Oraya kaydını yaptırdı ve çalışmalara başladı.

İlk senesinden itibaren Kick Boks Point Fighting dalında katıldığı tüm İstanbul ve Türkiye Şampiyonalarında Şampiyonluk elde etti.

3 defa Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonasına katılan başarılı sporcu 2 kez Dünya 3.lük derecesi elde etmeyi başardı. 2 kez de Avrupa Kick Boks Şampiyonasına katılan Ayşenur Topal 22-27 Kasım 2016 tarihleri arasında Yunanistan da düzenlenen Büyükler Avrupa Kick Boks Şampiyonasında Avrupa 3.sü olarak ülkemizin bayrağını göndere çektirip İstiklal Marşımızı tüm Avrupa ülkelerine bir kere daha dinletmeyi başardı.

Evde madalyaları koyacak yer kalmadı desek abartılı olmaz. Hal böyle olunca Ayşenur; ailesi ve hocaları için gurur kaynağı olmaya devam ediyor.

 1

Kariyeri başarılarla dolu olan genç sporcu aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu 3. sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatını da başarı ile sürdürüyor. 2016 yılı ile birlikte sadece Kick Boks ile yetinmeyen Ayşenur, birde Boks yapmaya başladı ve bu sene İstanbul Boks Şampiyonasında 1. olmayı başardı. Çalışmalarını aralıksız sürdüren başarılı sporcu çok değer verdiği ve saygı duyduğu Antrenörü İsa Daştan nezaretinde hazırlıklarını sürdürüyor.

“Hedefim ülkemi Olimpiyatlarda başarı ile temsil etmek diyen Ayşenur Topal; başta saygıdeğer Antrenörüm İsa Daştan hocama, oğulları Abdülrahim Daştan ve Abdülhamit Daştan’a emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Üzerimde hakları yadsınamaz. Aileme, hocalarıma ve ekip arkadaşlarıma bana her konuda yardımcı oldukları için minnettarım. Bağcılar Olimpik Salonunda tam bir aile ortamı var. Dostluklar menfaat üzerine kurulu değil. Burada çalışan tüm sporcu arkadaşlarım ile birlikte tek hedefimiz ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek ve dereceye girerek bayrağımızı her şampiyonada göndere çıkarmak. Bu amaç ve bilinç ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zor günlerden geçen halkımızın bir nebze olsun gururlanmasına sebep olabiliyorsam benim için yer yüzündeki tek mutluluk kaynağı budur” diyerek sözlerini tamamladı.

%d blogcu bunu beğendi: