Transfer döneminin sona ermesiyle birlikte tüm taraftarlar bir sessizliğe gömüldü ve sükut haline büründü. Hal böyle olunca geçmişteki transfer söylentileri, fiyaskoları ve çalımları da tekrar gün yüzüne çıktı. Bundan tam iki yıl önce ise başrolünü Steve Kouang adında Kamerunlu bir kalecinin oynadığı garip bir transfer hikayesi gerçekleşti. Türk futbolunun en ilginç transfer hikayelerinden birinden bahsedeceğiz sizlere.

Fransız basınının ortaya attığı bir iddia 2015 yılının Ocak transfer döneminde tüm taraftarların ilgisini çeker.

İddiaya göre Galatasaray yeni Muslera’sını Fransa’da bulmuştu. 16 yaşındaki Kamerunlu kaleci Steve Kouang apar topar Galatasaray alt yapısına kazandırılır.

İddianın doğruluğu tüm Twitter kullanıcıları tarafından tartışılırken genç kaleci Steve Kouang ise bu iddiayı doğrular nitelikte bir paylaşımda bulunur.

Steve Kouang yaptığı paylaşımda Galatasaray tesislerinde antrenmanda olduğunu belirttikten sonra paylaşımına Galatasaray taraftarları tarafından yorum yağmuru başlar.

Fakat gerçek ise sonradan anlaşılır. Oyuncunun menajeri ve fransız basını oyuncunun yaşadığı Galata semtini Galatasaray olarak anlar ve Galatasaray’a transfer olduğunu sanır

Oyuncu antrenmanlarını Yenikapı Spor Tesisleri’nde devam ederken acı gerçekle yüzleşir. Artık kendisi Fatihspor’un gelecek vadeden kalecisidir.

Kendisine SporAG Magazine olarak Fatihspor’da başarılar diliyoruz 🙂

Paylaş
Türkiye'nin Sosyal Spor Platformu.