KÜTAHYASPOR TAKIM KAPTANI FATİH SERCAN EKİNCİ’DEN KÜTAHYASPOR SEVDALILARINA ve SPOR KAMUOYUNA AÇIKLAMA !

Beylerbeyi Spor Kulübü eski takım kaptanı Fatih Sercan Ekinci sezon başında Kütahyaspor’a transferinin ardından, geçen hafta oynanan Kütahyaspor – Beylerbeyi müsabakası öncesi kadro dışı kaldı. Hakkında çıkan asılsız yalan ithamları tek tek açıklayacağını söyleyen Kaptan Ekinci’nin Sosyal Medya Hesabından yaptığı açıklama;

14724483_332947540431870_5695220371374760071_n

KÜTAHYASPOR SEVDALILARINA ve SPOR KAMUOYUNA DUYRULUR.

Bugüne kadar suskunluğumu korumamın sebebi geçen hafta içerisinde bir çok olayın yaşanmasından dolayı hem kendimin, hem takım kaptanlığını yaptığım Kütahyaspor’un hem de tüm takım arkadaşlarımın zaten yeterince yıprandığından dolayıdır. Profosyonel futbolun içinde iyi kötü herşeyin yaşanabileceğinin olgunluğunu benimseyen biri olarak hem de “kol kırılır yen içinde kalır” sözüne inandığımdan dolayı bu akşama kadar suskunluğumu korumaya çalıştım. Bugüne kadar kadro dışı kararı ve hakkımda yargısız infaz misali taraftarlarımızın gösterdiği ağır tepkilere rağmen sessizliğimi korumanın herkes için ve en önemlisi 8 yıl sonra profosyonel lige çıkmış Kütahyaspor için çok daha iyi bir karar olacağını düşündüm. Ancak tüm bu yaralar sarılmaya başlanmışken, Teknik direktörümüz Cevdet Uzunköprü’nün Beylerbeyispor maçı sonrası hakkımda yaptığı seviyesiz,yalan ve hakaretlerle dolu açıklamalarını hayretle ve büyük bir şaşkınlıkla okudum.

Bu açıklamalardan sonra tüm takım arkadaşlarımdan ve beni tanıyan tanımayan bir çok insandan destek telefonları aldım. Hepsine destekleri için sonsuz teşekkür ederim. Bu sebeple herşeyi gözönüne alarak olayların ASLINI açıklamaya karar vermiş bulunuyorum. Ve bu açıklamaları yaparken takımda bulunan 23 Takım arkadaşımdan bir tanesinin, yaptığım açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söylemesi halinde, şerefim ve namusum üzerine yemin ederim ki 12 senelik profosyonel futbol yaşantımı o gün itibariyle sonlandıracağım.

Olayların başladığı 07.11 2016 pazartesi günü yani Sancaktepe maçı sonrası takım olarak soyunma odasında toplandık.Tüm takım sezon başından beri ödenmeyen peşinatlarımızla alakalı toplantı yapmaya başladık. Bu tarihten 1 hafta önce yönetimimizle yaptığımız son toplantıda pazartesi günü mutlaka olumlu veya olumsuz bir yanıt alacağımızın sözünü almıştık.Soyunma odasında tansiyonu yüksek bir toplantı yapmaya başladık ve takımın çoğunluğunun paralarımızı almaz isek idmana çıkmayalım sözlerine rağmen takımın kaptanı olarak “böyle bir kararın asla kimseye fayda getirmeyeceğini, yıllarca oynadığım için bu tarz eylemlere şahit olduğumu ve herzaman futbolcunun zarar gördüğünü söyledim.Ben takım kaptanı ve sözcüsü olarak yönetimi arayacağımı ve onları buraya davet edeceğimi söyledim ve yönetimimizin yaptığı açıklamalar kimi tatmin etmezse hukuksal haklarını aramakta özgür olduklarını arkadaşlarıma ilettim” Sayın Osman Baştaş ile yaptığım görüşmede kendisinin ancak 2 saat içinde kulüpte olabileceğinin bilgisini aldıktan sonra “tamam başkanım tüm oyuncular sizi burda bekliyoruz takımın ortak kararı sizden ödemelerle alakalı bir açıklama almak ve ardından antrenmana çıkmak yönündedir” dedim ve kapattım.

Daha sonra bu kararı Teknik direktöre bildirdim ve antrenman saatini 2 saat ötelemesini, takımın yönetimle görüştükten sonra sahaya çıkmak istediğini ilettim. Ancak o güne kadar çalıştığımız onca hocamızdan görmediğimiz şekilde bir tepki gördük.Soyunma odasında teklifimizi kabul etmeyip idmana çıkıp çıkmayacağımızı sorduğunda son kez kendisine takım adına idmana çıkmamak gibi bir durumun söz konusu olmadığını, sadece takımın bir açıklama aldıktan sonra idmana çıkmak istediğini iletmemize rağmen, bir hışımla odasına gitti.Yaklaşık 10 dakika sonra sayın başkanın tekrar beni arayıp sert bir dille ” Sen nasıl kaptansın, Takımı idmana çıkaramıyor musun sorusuna karşılık. ” “başkanım yanlış algılıyorsunuz çıkaramıyorum değil,çıkarmıyorum çünkü siz geliceğinizi söylediniz tüm takımın kararı bu, önce sizinle görüşmek istiyoruz sonra idmana çıkacağız”dedim.Yaklaşık 15 dakika sonra başkanımızı beklerken karşımızda noteri bulduk.Ve o anda, bizim kararımızın “idmana çıkmamak” olduğu algısı yaratımaya başlandı. Olayın devamında, Derviş Güner Kütahyalı olduğunu ve böyle birşeyin içinde olmasının ona sıkıntı yaratabileceğini soyunma odasında bana söylemesi üzerine ” saygı duyuyorum kardeşim herkes ne yapmak istiyorsa onda özgür” dedim. Akabinde tüm takım soyunarak Asım Alkış antrenman sahasına çıktık.

Antrenman sahasına geldiğimizde hepimiz noter tespiti yapılmaması için idman yapmayı düşünürken, Teknik direktörün idman yapacak kişiler bu tarafa geçsin diye takıma sert çıkışından sonra Derviş ve altyapı oyuncumuz Burhan ı ayırmış bulunup bizlere suç işlemişiz muamelesi yapması, benim ve tüm takım arkadaşlarımın ağrına ve garibine gitmiştir. 3 aydır para alamayan fubolcuların istedikleri toplantı bu kadar yakınken yanımızda olması gereken ancak bize karşı tutum sergileyen Cevdet Hocanın acaba maaşı 1 ay ödenmezse ne tepki vereceğini merak etmekteyim? Yaklaşık 45 dakikalık yenileme antrenmanı yapan iki arkadaşımızın antrenmanları esnasında bizde diğer tüm 24 kişi yürüyüş, koşu, kültür fizik hareketlerimizi kendi başımıza yapmak zorunda bırakıldık. Akabinde antrenman bittikten sonra tüm takım soyunma odasına girdik. Ancak bundan sonra yaşanan olaylar hiç bir şekilde basına yansıtılmamış ve gizli tutulmuştur.

İçeri girdikten yaklaşık 15 dakika sonra Cevdet hocanın talimatı ile yardımcı antrenörler ve iki arkadaşımız gizlice noter ile birlikte bu sefer stadyuma çıkarılmıştır.Şunu sormak istiyorum dünyanın neresinde antrenman bitirildikten 15 dakika sonra tekrar ve bu sefer başka bir sahaya antrenman yapmaya çıkılır?. Bunu tüm vicdanlara soruyorum. Bizler bu işten ekmek kazanıyoruz ve kimse noter çağırıldı diye Cevdet Uzunköprü’ye tepki göstermemiştir.Bu olaylar başlamadan önce” ben her zaman futbolcunun yanındayım “diyen hocamızın resmen futbolcularından gizli ikinci defa başka bir sahada noter tespiti yaptırmaya çalıması nasıl bir kişiliğin ürünüdür. Noter tespiti yapıldığında bizlerin ihtiyacımız olduğu parayı almayı bir kenara koyun, ceza yememizi isteyen bir zihniyete ve kötü niyete bırakın futbolu insani açıdan hanginiz tepki göstermezsiniz.? Sahaya çıktığımızda utançlarından yerin dibine giren ve siz haklısınız diyen yardımcı antrenörlere ve Dervişe takım olarak tepki gösterdik. Sonrasında takım kaptanı olarak Cevdet Hocanın odasına girip bunun hakmı olduğunu, bunu nasıl yapabildiğini, bunun bizi sırtımızdan bıçaklamak olduğunu bağırarak söylemiş bulunmaktayım. Benimle beraber tüm takım arkadaşlarımda aynı tepki ve daha ağırlarını vermiştir. Hocaya asla noter çağırdı diye tepkide bulunmadık takım olarak. İkinci sefer bizden habersiz idman koymasının haince bir davranış olduğu ve bunun kul hakkı yemeye girdiğini düşündüğümüz için tepki gösterdik.

Akabinde tepki gösterdiğimiz Derviş kardeşimiz (sonradan bir hata olduğunu kabul etmesine karşın) endişelenip ailesini aramıştır. Tüm takım üzerine gittiği için haklı olarak endişelenen Derviş’in aramalarından sonra tüm takım soyunma odasındayken 2 tane taraftar bıçakla soyunma odasına girip beni boğazımı kesmekle tehdit edip bıçak çekmişlerdir. Buna tüm takım arkadaşlarım müdahale etmiş ve olası bir facianın önüne geçmişlerdir. Bu sırada çoktan tesislerden ayrılan Cevdet Uzunköprü’ nün bu olayı bilmemesine ve görmemesine rağmen dünkü açıklamalarında kesin bir dille bu olayı yalanlaması bana değil tüm takıma yapılan bir ihanettir. Çünkü sonrasında toplantıya gelen yönetim kurulu ve başkanımıza bıçak çekildiğini, bunun nasıl olabileceğini tüm takım isyan ederek söylemiştir. Devamında başkanların ılımlı konuşmalarından sonra akşam üzeri hoca raporu doğrultusunda 3 futbolcu kadro dışı kaldık ve bunu saygı ve olgunlukla karşıladık.

Zaten o karardan sonra suskunluğumu korudum ve olanları takip etmeye başladım. Ancak Beylerbeyi maçından sonra karalama kampanyası başlatan ve acımasızca iftiralar atan Cevdet Uzunköprü, yıllarca bu camiada karakteriyle adamlığıyla doğruyu savunmasıyla ön plana çıkmış olan şahsımı ve itibarımı zedeleyen demeçleri suskunluğumu bozmama neden olmuştur. Bu tarz açıklamaları ile kendini aklamayı ve futbolcuyu lekelemeyi geçmişte defalarca yapmış, geçen sene namağlup Orhangazisporun başındayken ilk yarıyı 2. Sırada tamamlamasına rağmen tüm takımın tepkisiyle ve çalışmak istememesiyle valizini toplayan bir adamın benim hakkımda konuşmasını ve aynı şeyleri yapmasını yadırgamıyorum!! Ayrıca Cevdet Uzunköprü geçmişte Kütahyaspor taraftarı gibi değerli olan Ünyespor taraftarını “PARALI ASKERLER” olarak itham etmekten çekinmemiştir. Açıklamarı üzerinden gidecek olursam, futbolcu olarak benden verim alamadığını iddia ediyor. Beylerbeyispor maçına kadar takımın oynadığı 14 maçın tamamında 90 dakika forma giyen tek oyuncu olmama rağmen “oraya basamıyon buraya koşamıyon” gibi açıklamaları gülünç bir durumdur. Geldiği 9 maçtada beni 90 dakika sahada tutan her maç güvenen kendisi değilde kimdir acaba? Bu kadar memnuniyetsizsen neden oynattın diye sorarlar adama!! Başka bir açıklaması takımı kışkırttığım yönünde; takımda bir karar alırken Türkiye’de az sayıda kaptanın yapacağı şekilde, tüm takımın en gencinden en yaşlısına kadar hepsinin fikirini alan biri olarak, bunu bütün benliğimle reddediyorum ve arkadaşarımı da şahit olarak gösteriyorum.

Bir tane takım arkadaşım çıkıpta bunun aksini söylerse, “kaptan bizi kışkırttı bizi doldurdu” derse bu futbolu bırakmayan Fatih Sercan Ekinci en namussuz en şerefsiz adamdır. Hatta bu açıklamaları O günkü olayları birebir yaşayan Kütahyanın gözbebeği Derviş kardeşim dahil onaylarsa ben bu kararımı uygulayacağım. Bakın bir kişi bile diyorum bir tek kişi bile onaylarsa sözüm geçerlidir. Bu takımda bana kaptanlık verildiğinden itibaren her antrenmana gelirken giyim kuşamıma, oturuşumdan kalkışıma, Kütahyaspor’un Takım Kaptanı olduğumun bilincinden ve hassasiyetinden asla taviz vermedim. Bir başka açıklaması ise , benim 1. ligdeki oyuncularla aynı parayı aldığım yalanıdır.

Yıllarca futbolun içinde olan bir adam eğer 1.ligde alınan paralardan bihaberse bu işi yapmamalı. Benim aldığım (alamadığım!!) paraların hepsi yazılı ve çizlidir. Ortalama 3.ligdeki oynayan bir futbolcunun aldığının üzerinde değildir. Bunları iddia etmek, hele hele bunca olaydan sonra yaralarını sarmaya çalışan KÜTAHYASPOR u spor kamuoyuna meze yapmak ihanet değil de, nedir? Beylerbeyispora eski takımım olduğu için taktik ve bilgiler sızdırdığımı sağda solda anlatan şahıs, şunun farkında değil midir? Beylerbeyi maçında oynayabilmek için haftalardır 3 sarı kart sınırında oynamaktaydım. Kötü niyetli kahpe biri olsam Sancaktepe maçında çok rahat bir biçimde sarı kart göremez miydim? Bunu ancak insalığını, vicdanını yitirmiş bir kişi ortaya sürebilir. Benim Sancaktepe maçı öncesi “buradan puan alalım,iç sahada Beylerbeyispor maçı bizim yükseliş maçımız olacaktır ” dediğimi bütün arkadaşlarım biliyor.Bir insan şerefi ve namusu için yaşar. Buna kimse uluorta iftiralarla leke süremez!! Üzerime oynanan her türlü kumpasa rağmen bu takımın kaptanı olduğum için, bu kadar karakterli oyuncularla yan yana elimden geleni sahaya çıktığımda yaptığıma inandığım için vicdanım çok rahat.

Takım kaptanı olarak beni taraftarın ve tüm Kütahya Halkının önüne yem olarak atmaya çalışan bu şahsa onun hakaret dolu diliyle cevap vermek yerine, sizlere bu açıklamaları yapmayı daha uygun gördüm. Ama yinede söylediği bir tek şeye hak veriyorum Aslolan bireyler değil Kütahyaspor’dur.
Saygılarımla..

KÜTAHYASPOR TAKIM KAPTANI
FATİH SERCAN EKİNCİ